Turnaj Beňov

18.08.2018 21:28

V sobotu 18.8. odehrála mladší přípravka přípravný turnaj v Beňově, kde se ve dvou skupinách utkalo celkem 8 týmů. Náš tým měl ve skupině domácí tým z Beňova, Troubky a Vlkoš.

První zápas proti Beňovu jsme se první poločas docela drželi a i když soupeř pálil jednu šanci za druhou, skončil poločas 2:0 pro domácí. Ve druhém poločase soupeř spřesnil hru a začal využívat i své šance a tím jsme s budoucími vítězi turnaje prohráli 7:2.

Ve druhém zápase nás čekal tým z Troubek, který na tomto turnaji nakonec skončil druhý, ale to v tuto chvíli nikdo netušil. Zápas byl velmi vyrovnaný a o poločase byl stav nerozhodný 0:0. Ve druhém poločase se hra moc nezměnila, šance střídaly šance na obou stranách a i díky našemu gólmanovi Jardovi byl stále stav bezbrankový. Pak ale do hry vstoupila rozhodčí svým špatným rozhodnutím o vhození autu a náš tým inkasoval branku. To nás však nerozhodilo a díky Víťovi jsme vyrovnali na konečný stav 1:1. O vítězi tedy rozhodly pokutové kopy, v nichž byl náš soupeř lepší v poměru 3:1 a vyhrál.

Ve třetím zápase se náš tým utkal proti týmu z Vlkoše a zápas to byl velice zajímavý v podobě střílení branek. Týmy se střídaly ve vedení a i když jsme o poločase vedli 5:3, zápas nakonec skončil nerozhodným výsledkem 6:6 a opět musely rozhodnout penalty. Při těch to vypadalo jako v zápase - nahoru dolů a až po 11. penaltě bylo rozhodnuto vítězně pro náš tým.

Po odehrání tří zápasů jsme se ve skupině umístili na 3. místě a jako další soupeř nás čekal tým z Žalkovic, který ve své skupině skončil čtvrtý. Tento zápas byl v jasné režii našich kluků a poločasový výsledek 4:0 byl toho důkazem. Ve druhém poločase jsme začali stejně dobře a přidali i pátý gól, ale pak jsme začali dělat chybu za chybou a soupeř začal stahovat skóre. Měli jsme co dělat udržet výsledek v náš prospěch - to se nakonec povedlo a po vítězství 5:4 nás čekal souboj o 5. místo s týmem z Pavlovic.

Ve velmi vyrovnaném zápase o 5. místo se skóre prolínalo na obě strany. I když jsme v prvním poločase prohrávali 2:0, dokázali jsme vyrovnat na 2:2. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, naši kluci měli i více šancí, ale jak se už jednou na tomto turnaji stalo, tak i v tomto utkání zasáhla rozhodčí v náš neprospěch a dvě minuty před koncem jsme dostali zbytečný gól na 5:5. Opět musely rozhodnout penalty, v nichž byl lepší náš soupeř v poměru 3:2 a my tak obsadili konečné 6. místo.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za dobrý a bojovný výkon, který v tak horkém počasí předvedli, a také rodičům za fandění po celou dobu turnaje. (tM)

Sestava: Jára J., Mara H., Jirka L., Vojta S., Matik Š., Víťa a Adam O. - posily z Manchesteru + překladatel Mara O.

Beňov : Želatovice 7:2 (2x Víťa)

Želatovice : Troubky 1:2p (Víťa)

Želatovice : Vlkoš 7:6p (2x Matik, 4x Víťa)

Želatovice : Žalkovice 5:4 (2x Jirka, 2x Matik, Víťa)

Želatovice : Pavlovice 5:6p (3x Víťa, Matik, Adam)